Białystok Młynowa 40 lok U5 tel.kom. +48 601 616 234 tel. +48 85 7416188

 

Od listopada 2018 mój ośrodek uzyskał zgodę na korzystanie z innowacyjnej technologii leczenia wad wzroku przyśpieszającej gojenie rogówki.

SmartSurfACE TECHNOLOGY to rewolucyjna technologia laserowa opracowana przez wiodącą niemiecką firmę Schwind we współpracy ze wieloma znanymi ośrodkami chirurgii refrakcyjnej.

SmartSurfACE TECHNOLOGY

Teoretycznie- polega ona na wykorzystaniu trójwymiarowego,matematycznego  modelu fulerenów w wiernym opisie krzywizny rogówki (rycina obok) i nowym zdefiniowaniu impulsów lasera na tej powierzchni. Dzięki temu uzyskuje się inteligentne, perfekcyjne wygładzanie tkanki w czasie zabiegu. Jak pokazują badania kliniczne ma to praktycznie znaczenie dla skrócenia czasu gojenia oka oraz znacznie szybszego powrotu widzenia zaraz po zabiegu.

 

 

 Pozabiegowe odchylenia powierzchni rogówki bez technologii (zielona krzywa) oraz z technologią  SmartPulse (niebieska krzywa)- "super gładkość "

 

 

 

 

Wynik topografii rogówki przed (lewy obrazek) i po korekcji laserowej (prawy obrazek). Odbicie krążków jest porównywalne przed i po zabiegu, co dowodzi dużego stopnia gładkości powierzchni rogówki po korekcji laserowej.

 

 

 

 

Graficzne przedstawienie dokładności pokrycia powierzchni promieniami laserowymi na kliszy testowej (w centrum ślady

 

SmartSurfACE  TECHNOLOGY

Praktycznie umożliwia szybsze gojenia rogówki w porównaniu do innych metod powierzchownych z zachowaniem jej stabilności oraz właściwości biomechanicznych. Metoda ablacji rogówki jest wykonywana bezdotykowo, bezpłatkowo, przeznabłonkowo, precyzyjnie, bezstresowo, bez cięcia i ssania rogówki.

Modelowe przedstawienie SmartSurface

Nabłonek rogówki zaś jest usuwany dokładnie, w tym samym czasie, powierzchnia rogówki jest bardzo gładka. Dokładnie skalkulowana grubość tkanki pozawala na uzyskanie idealnego profilu asferycznej ablacji dla danego pacjenta. Wysoka skuteczność i bezpieczeństwo promieni laserowych, ich optymalny rozkład korygujący wadę wzroku sprzyja szybkiemu powrotowi widzenia tzw.„ efekt wow”(natychmiastowe widzenie porównywalne do tego w okularach przed zabiegiem).

Zabieg można wykonywać także u pacjentów z cienką rogówką, po keratotomii radialnej, transplantacji rogówki, w przypadku nierównego miąższu, nieprawidłowości w topografii, u pacjentów z bliznami i przymgleniami.

 

logo stopka

Białystok Młynowa 40 lok U5

mail: doktorsobol@gmail.com
tel.kom. +48 601 616 234
tel. +48 85 7416188
Godziny przyjęć

poniedziałek, wtorek, środa: 9:00-13:00
17:00 - 19:00


czwartek, piątek: 9:00-13:00

Odwiedziło nas już

750463 osób

Internautów na stronie: 1
Strony Internetowe Białystok Created by Rutcom