Białystok Młynowa 40 lok U5 tel.kom. +48 601 616 234 tel. +48 85 7416188


 
Trans-PRK – to udoskonalona metoda powierzchownej fotoablacji rogówki. Opracowana i wdrożona do leczenia została kilka lat temu przez niemiecką firmę Schwind Eye Tech Solutions GmbH. Zabiegi Trans-PRK zalecane są dla pacjentów aktywnych, uprawiających sporty ekstremalne, sportowców.

Trans-PRK to bezdotykowa korekcja wzroku. Polega ona na jednostopniowym, laserowym profilowaniu miąższu rogówki i usuwaniu płatka rogówki laserem excimerowym, bez użycia narzędzi chirurgicznych (nie nacina się tkanek rogówki- tak jak w metodzie LASIK, nie ma działania mechanicznego na rogówkę – tak jak w metodzie PRK, czy LASEK). Stosuje się jedynie rozwórkę zapobiegającą zamykaniu się oka w czasie zabiegu, po zakończeniu zabiegu zakłada się opatrunkową soczewkę kontaktową.

 

 

 

 

 

 

Zabieg Trans-PRK

Do głównych zalet tej procedury zalicza się:

  • maksymalne skrócenie czasu zabiegu (około 1 minuty),
  • przyśpieszenie gojenia się rogówki (1,5- 2 dni po zabiegu),
  • zmniejszenie dyskomfortu pozabiegowego (30% pacjentów odczuwa dyskomfort lub umiarkowany ból w dniu zabiegu, następnego dnia może pojawić się światłowstręt i łzawienie, 91,5% pacjentów na 2,3 dzień nie odczuwa dolegliwości)
  • mniejszą skłonność do tworzenia się przymgleń rogówki niż w metodzie LASEK i PRK
  • lepszą jakość widzenia u pacjentów wieczorem (mniejsza skłonność do powstawania aberracji)

Przewaga Trans-PRK nad innymi metodami wynika z:
- laserowego, bardziej precyzyjnego i jednolitego niż w metodach manualnych (PRK, LASEK) usunięcia nabłonka o grubości 55 um w centrum i 65 um na obwodzie,
- uzyskania gładszej (niż w innych metodach) ablacji miąższu rogówki wskutek działania lasera pod istniejącym na początku nabłonkiem.

Dobra jakość widzenia po trans-PRK wynika także z rodzaju pracy samego lasera. Specjalnie opracowany algorytm Gaussowskiego rozkładu energii lasera podczas Trans-PRK zapobiega efektowi dystorsji oka, odwodnieniu rogówki i późniejszym pozabiegowym aberracjom wysokiego rzędu, a łagodna strefa przejściowa ablacji i uzyskanie naturalnej asferyczności rogówki sprzyja normalnemu widzeniu wieczorem i o zmroku.

Obecnie Trans-PRK wykonujemy w leczeniu krótkowzroczności do -4,0 D, w nadwzroczności do +2,0 D, w astygmatyzmie do 4,0 D

W przypadku stwierdzonych podczas topografii nierówności powierzchni rogówki, astygmatyzmu, decentracji źrenicy zaleca się dodatkową opcję wyrównania rogówki Corneal Wavefront (CWF) oraz uwzględnienia zmienności osi cylindra Static Cyclotorsion Control (CSS).

 

Trans-PRK jest zalecana także w leczeniu przymgleń, blizn rogówki i w przypadkach trudności w preparowaniu płatków lub nierówności miąższu rogówki.

logo stopka

Białystok Młynowa 40 lok U5

mail: doktorsobol@gmail.com
tel.kom. +48 601 616 234
tel. +48 85 7416188
Godziny przyjęć

poniedziałek, wtorek, środa: 9:00-13:00
17:00 - 19:00


czwartek, piątek: 9:00-13:00

Odwiedziło nas już

1700992 osób

Internautów na stronie: 1
Strony Internetowe Białystok Created by Rutcom