Białystok Młynowa 40 lok U5 tel.kom. +48 601 616 234 tel. +48 85 7416188

 

SCHWIND PresbyMAX®– to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą uniezależnić się od okularów do czytania.

 

PresbyMAX (bi-asferyczna, multifokalna ablacja rogówki) – to unikalna metoda leczenia starczowzroczności i towarzyszących jej wad wzroku opatentowana przez niemiecką firmę Schwind we współpracy z Instytutem VISSUM Uniwersytetu Alicante w Hiszpanii.

PresbyMAX polega na laserowym, wielokrzywiznowym modelowaniu powierzchni oka, wzorowanym na algorytmach załamania światła. Uzyskana w ten sposób nowa krzywizna rogówki pozwala pacjentowi na widzenie z różnych odległości. Centralna cześć rogówki umożliwia widzenie z bliskiej odległości, paracentralna część ułatwia widzenie z pośrednich i dalekiej odległości.

Leczenie metodą PresbyMAX nie indukuje aberracji optycznych, nie powoduje utraty głębi ostrości, ani utraty widzenia kontrastowego. W celu uzyskania optymalnych efektów leczenia zabieg musi być wykonany w obu oczach.

 

Metoda PresbyMAX zapewnia 35 % widzenia z bliży (+1,75 do +3,00 dodatkowych dioptrii),15% widzenia z pośrednich odległości oraz 45% widzenia w dal.

Specjalny algorytmy pracy lasera (algorytm hybrydowy od 2013, µ-monowizji od 2012, symetryczny od 2009) przyśpiesza powrót dobrego widzenia z różnych dystansów.

Do zalet PresbyMAX należy zaliczyć:

 • maksymalne skrócenie czasu zabiegu (zabieg jest nieinwazyjny, trwa kilka minut)
 • szybki powrót widzenia z bliskiej odległości
 • wysoką jakość widzenia z różnych odległości
 • możliwość jednoczesnej korekcji wad wzroku
 • wysoki procent satysfakcji pacjentów
 • doskonałe wyniki kliniczne

 Wskazaniem do leczenia PresbyMAX jest :

 • emetropia (brak wady wzroku) z niewydolnością akomodacji (niewyraźne widzenie z bliży)
 • wady wzroku z zakresie +- 5,0 D sferyczne oraz do 3,0 Dcyl.,z dodatkiem +2,75 D z towarzyszącą niewydolnością akomodacji u pacjentów powyżej 40 r.ż.

Przeciwwskaznia stanowią :

 • Choroby oczu (jaskra, zaćma, stany zapalne oka, stożek, dystrofie i inne nieprawidłowości rogówki),
 • Choroby dermatologiczne, immunologiczne, endokrynologiczne, rozrusznik serca, 
 • Niekorzystne parametry optyczne oka takie jak np.cienka rogówka, zbyt szerokie źrenice, zbyt stroma lub płaska krzywizna rogówki, nasilony zespół suchego 

Zabieg jest wykonywany na obu oczach tego samego dnia laserem femtosekundowym i excimerowym. Poprawa widzenia z bliży następuje już w klika minut po zabiegu !!, widzenie z pośrednich i dalszych odległości pojawia się po 5-7 dniach. Poprawę jakości widzenia pacjent uzyskuje po kilku tygodniach.

W niektórych przypadkach (przy słabym oświetleniu) po zabiegu konieczne jest używanie małych dodatnich mocy szkieł do bliży lub szkieł przeciwsłonecznych przy patrzeniu w dal w słoneczne dni.

Zabiegi PresbyMax można powtarzać (co najmniej po 6 miesiącach).

Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie badań kwalifikacyjnych w celu wykluczenia przeciwwskazać okulistyczno-optycznych.

 

logo stopka

Białystok Młynowa 40 lok U5

mail: doktorsobol@gmail.com
tel.kom. +48 601 616 234
tel. +48 85 7416188
Godziny przyjęć

poniedziałek, wtorek, środa: 9:00-13:00
17:00 - 19:00


czwartek, piątek: 9:00-13:00

Odwiedziło nas już

737473 osób

Internautów na stronie: 1
Strony Internetowe Białystok Created by Rutcom