Białystok Młynowa 40 lok U5 tel.kom. +48 601 616 234 tel. +48 85 7416188

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA PRZEZ PACJENTÓW 

 

Czy moja wada (np.-4,0) kwalifikuje się do zabiegu korekcji ? 

I tak i nie. O możliwości przeprowadzenia i bezpieczeństwie zabiegu decyduje 10 parametrów ocenianych w trakcie badań kwalifikacyjnych. Są to np. właściwości biomechaniczne rogówki, rodzaj istniejącego astygmatyzmu, ewentualne odchylenia powierzchni rogówki od normy, dokładna komponenta sferyczna wady. istniejące aberracje. Przeciwwskazaniem mogą być  choroby ogólne i choroby oczu.

Jak wygląda zabieg korekcji wzroku od strony organizacyjnej ? Ile potrzebnych jest wizyt okulistycznych ?

Przed zabiegiem konieczne są badania kwalifikacyjne wykonane w moim ośrodku w czasie jednej wizyty(najlepiej 1-2 miesiące przed zabiegiem). Korekcje laserowe przeprowadzam według grafiku.

Czy można leczyć jednocześnie oba czy tego samego dnia.

Tak. Zwykle wykonuję zabiegi korekcji wzroku w obu oczach podczas tej samej sesji zabiegowej.    

Czy tego samego dnia mogą być przeprowadzone badania kwalifikacyjne i zabieg korekcji ?

Nie jest to możliwe technicznie. Zabiegi korekcji odbywają się w soboty od rana. Wcześniej konieczne jest zakwalifikowanie się.     

Jakiej wielkości wady koryguje się najczęściej ?
Według Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Refrakcyjnych, bezpieczne wady do korekcji to wady od -8 do +4 Dsph i do 4 D Cyl. Ale zawsze można rozważyć leczenie większych i złożonych wad wroku.        

Czym się różnią poszczególne metody korekcji wzroku ?
Metody korekcji wzroku różnią się przygotowaniem do właściwej procedury zabiegu - tj. sposobem preparowania płatka rogówki i związanym z tym czasem osiągnięcia docelowego widzenia. Metoda Femto-LASIK umożliwia szybki powrót widzenia (1-2 dni), mniej dolegliwości pozabiegowych. Po metodach powierzchownych (LASEK, Trans-PRK) widzenie powraca wolniej.

Ile czasu trwa zabieg i jaki rodzaj znieczulenia jest stosowany ?
Zabieg korekcji trwa zwykle kilkanaście minut, działanie lasera wylicza się na około 40-60 sekund. Standardowo stosuje się znieczulenie miejscowe kroplami ocznymi. 

Czy stosuje się opatrunki oczne ? 
W przypadku metod powierzchownych  (M-LASEK, Trans-PRK) stosuje się jako opatrunki specjalne soczewki kontaktowe, zakladane i zdejmowane przez lekarza, w metodzie FemtoLASIK nie używa się soczewek.

Kiedy po zabiegu można prowadzić samochód, pracować przy komputerze, kiedy można wykonywać ćwiczenia fizyczne?

Przez 3-4 tygodnie należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, ograniczyć pracę przy komputerze. Samochód można prowadzić i podróżować samolotem po  5-7 dniach po zabiegu.Nie zaleca się podróżowania do ciepłych krajów przez miesiąc po zabiegu.

Co decyduje o metodzie korekcji wady wzroku?

W trakcie badania kwalifikacyjnego - po zbadaniu specjalistycznym, podejmowana jest decyzja o powierzchownej lub głębokiej metodzie leczenia. Wpływ na tą decyzję może mieć: budowa oka pacjneta, grubość rogówki, wielkość i stopień skomplikowania wady wzroku, tryb życia i zawód pacjenta, pozabiegowa szybkość powrotu widzenia.

 

logo stopka

Białystok Młynowa 40 lok U5

mail: doktorsobol@gmail.com
tel.kom. +48 601 616 234
tel. +48 85 7416188
Godziny przyjęć

poniedziałek, wtorek, środa: 9:00-13:00
17:00 - 19:00


czwartek, piątek: 9:00-13:00

Odwiedziło nas już

732000 osób

Internautów na stronie: 1
Strony Internetowe Białystok Created by Rutcom